3. přátelské utkání - Kotvrdovice : Rudice 3:1 (3:1)

18.03.2012 20:00

K třetímu přátelskému utkání jsme na umělé trávě v Brně na VUT nastoupili proti Rudici. Ta v poslední době prochází velkou generační obměnou a v jejím kádru je již pouze pár starších zkušených harcovníků, kteří ale na své kvalitě stále neztrácejí. Od zápasu jsme očekávali možnost konfrontace s kvalitním soupeřem, který poukáže na naše nedostatky. Můžeme si nyní říct, že ukázal až dost...

Trenér Helán mohl počítat s aktuálním kompletním kádrem, kdy chyběl pouze Petr Sehnal, o kterém se neustále jedná a jedná a jedná... V brance nám vypomohl David Konečný z Ostrova a určitě si svůj pobyt na hřišti užil, protože práce měl až až. Zápas měl dva naprosto rozdílné poločasy. V tom prvním jsme byli lepší a zaslouženě vedli 3:1, kdy na obou stranách zůstalo u několika neproměněných tutovek. Druhý poločas už ale z naší strany byl velmi špatný a projevil se mnohem lepší pohyb Rudice, která si postupně vypracovala velké množství šancí. Vlastní katastrofální produktivitou nebo výbornými zákroky Davida Konečného v naší brance ale nebyli schopni zápas zdramatizovat. My jsme v několika tutovkách rovněž zklamali a tak utkání dospělo k našemu vítězství 3:1.

Celkově jde utkání hodnotit pozitivně, protože nám ukázalo, na čem musíme zapracovat... Soupeře jsme pustili do velkého množství šancí a dělal nám problém jeho pohyb a kombinace. V mistrovských utkáních bysme již tolik štěstí mít nemuseli. Musíme zlepšit naši produktivitu, celkovou defenzivní práci týmu a komunikaci, která je katastrofální! No, čeká nás ještě hodně práce...